Goldman Sachs ще плати глоба от 4 млн. долара заради подвеждащи стратегии

Goldman Sachs ще плати глоба от 4 млн. долара заради подвеждащи стратегии

Американската инвестиционна банка Goldman Sachs се съгласи да плати глоба от 4 милиона долара по обвинение от регулаторните органи в САЩ, че подразделението й за управление на активи е заблудило клиентите относно инвестиции за въздействие върху околната среда, обществото и корпоративното управление, предаде ДПА.

Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) на САЩ глоби подразделението за управление на активи на Goldman Sachs за нарушаване на политиката и процедурите, свързани с два взаимни фонда и отделна стратегия за управление на сметките, предложена на пазара като инвестиции в стратегии за въздействие върху околната среда, обществото и корпоративното управление (ESG). 

В заповедта на регулаторната комисия се посочва, че от април 2017 г. до февруари 2020 г. подразделението е сгрешило в политиката и процедури в областта на ESG стратегиите, които инвестиционните екипи са използвали за подбор и мониторинг на ценни книжа, информира БТА.

От април 2017 г. до юни 2018 г. компанията не е успяла да приложи никакви писмени политики и процедури за проучвания в областта на ESG инвестициите в един продукт, а когато те са установени, не е успяла да ги следва последователно преди февруари 2020 г., според американския регулатор.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
Tesla предлага възнаграждение от 1 трилион долара на Мъск. Ще го одобрят ли акционерите?
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка