Рей Далио: Смъкването на инфлацията ще струва скъпо

Рей Далио: Смъкването на инфлацията ще струва скъпо

Някои казват, че кешът е крал. Основателят на най-големия хедж фонд в света Bridgewater Associates Рей Далио обаче не споделя това виждане и казва, че в момента не е много разумно да държите големи суми пари в брой, пише YahooFinance

„Кешът не са безопасна инвестиция. Парите в брой не са безопасно място за съхранение на стойност, защото ще бъдат облагани с инфлация“, каза Далио пред CNBC.

Рекордно високата инфлация в редица страни обаче не е единственото нещо, което тревожи милиардера инвеститор в момента.

В публикация в LinkedIn миналия месец Далио предупреди, че затягането на паричната политика на Фед може да доведе до стагфлация – икономическо състояние, белязано от висока инфлация и нисък икономически растеж.

„Основната ми теза е, че макар затягането да намалява инфлацията, то не подобрява нещата, защото отнема покупателната способност. Увеличаването на лихвите просто измества част от натиска върху хората от инфлацията към натиск, причинен от по-малка покупателна способност“, пише той.

„В дългосрочен план Фед най-вероятно ще начертае среден курс, който ще поеме формата на стагфлация“, смята милиардерът.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Разхищения: Турският бизнес търси политическа помощ за премахване на шведските маси от хотелите
Правителството на Мелони е четвъртото най-дълго в историята на Република Италия
Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син