Обявяват банките, които ще изплащат гарантираните депозити в КТБ

Обявяват банките, които ще изплащат гарантираните депозити в КТБ

Фондът за гарантиране на влоговете трябва да обяви днес банките, които ще изплащат гарантираните депозити в КТБ. От ръководството на фонда обявиха, че 9 банки ще изплащат, като те са избирани така, че да са с много клонове и да се избегнат струпванията на хора, които искат да си вземат парите.

Изплащането започва на 4 декември, като за първото прехвърляне на сума от изплащащата банка към друга няма да се плаща такса, съобщи Нова телевизия

За днес е насрочено делото за несъстоятелност на КТБ. Очаква се обаче то да не тръгне заради жалбата във Върховния административен съд от мажоритарния собственик на капитала на банката Цветан Василев.

Това не спира насроченото за 4 декември начало на плащане на гарантираните депозити в КТБ.

Източник: NovaNews.bg

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Полша свали руски дронове, нарушили въздушното ѝ пространство
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Най-старият хотел в света: 1300 години история и гостоприемство
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Времето: Септемврийско слънце с летни температури
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"