Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Фед: „Брекзит” е фактор за запазването на лихвите

Възможността за „Брекзит” е един от факторите, накарали Федералния резерв на САЩ да запази нивото на лихвените проценти, пише Би Би Си, като цитира председателя на банката Джанет Йелън.
Финансовата институция запази лихвите между 0,25% и 0,5% заради несигурността на трудовия пазар.
Централната банка заяви и че очаква бъдещите повишения на лихвените проценти да бъдат постепенни.
През декември Федералния резерв вдигна лихвите за първи път от близо десетилетие.
„Ясно е, че това е много важно решение за Обединеното кралство и за Европа. То може да се отрази върху икономическите и финансовите условия на глобалните финансови пазари, а оттам и на изгледа за американската икономика, поради което би било фактор при избирането на подходяща посока,” смята Йелън за референдума, който ще се проведе на 23 юни и ще реши бъдещето на Великобритания в ЕС.
Федералният резерв не разкрива кога лихвите може да се повишат, но оставя вратата отворена за тази възможност на следващото си съвещание през юли.
„Внимателният подход и вдигането на целевата лихва ще ни позволи да потвърдим, че икономическият растеж ще възстанови умерения си темп, че трудовият пазар ще укрепне допълнително и че инфлацията ще продължи да се покачва до желаната стойност от 2%, допълва Йелън.
Изявление на финансовата институция гласи, че темпото на подобрение на трудовия пазар се е забавило. Банката обаче добавя, че дори при постепенно вдигане на лихвите „икономическата активност ще се разрасне с умерено темпо и пазарът на труда ще се стабилизира”.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕК: Повечето кибератаки започват с фишинг
ЕС |Томислав Дончев: Конкурентоспособността идва от знанието
Технологии |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Агентите на ФБР: Спирането на работата на правителството застрашава националната сигурност
Свят |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.