Световната банка дава на Украйна 380 млн. долара

Икономика

Съветът на директорите на Световната банка реши да отпусне на Украйна кредит в размер на 378,4 милиона долара за развитие на електроенергетиката, съобщи ТАСС.

Средствата ще бъдат използвани за повишаване на надеждността на електропреносните системи и за модернизиране на пазара на електроенергия.

Проектът ще помогне за възстановяване на националната електропреносна мрежа и за повишаването на енергийната сигурност на Украйна, заяви регионалният директор на СБ за Беларус, Молдова и Украйна, Чимяо Фан.

Кредитът е част от общия пакет от помощи на Световната банка за Украйна в размер на 3,5 млрд. долара, обещани през март т.г., припомня БТА. Досега от тези средства са отпуснати 2,5 млрд. долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 21 февруари. Имен ден празнуват Евстати, Евстатия. Международен ден на майчиния език
Тръмп налага глобални мита от 10 процента след решението на Върховния съд на САЩ
Емил Кошлуков подаде жалба в съда срещу решението на СЕМ за генерален директор на БНТ
Времето: Значителни валежи от дъжд и сняг в Централна и Източна България
АПИ: Днес избягвайте магистрала Хемус, ако е възможно
Полицаи под прикритие: Гърция арестува банда за производство на фалшив зехтин
Какво трябва да направите, за да задържите най-добрите си служители
Защо личният брандинг е важен за всяка професия?