Задържаха трима души в Сливен по подозрение за търговия с гласове

Общество

Двама мъже и една жена са задържани по подозрение за покупкопродажба на гласове в Сливен, съобщава пресцентърът на ОД на МВР-Сливен.

На 3 октомври на адрес в сливенския квартал "Надежда" са били открити веществени доказателства за търговия с гласове. В това число са няколко списъка с приблизително 200 лица с посочени лични данни и цифри срещу всяко име.

Иззети са още списък с имена, категоризирани като застъпници и сумата от 5000 лева.

За същото престъпление на 2 октомври в Нова Загора е била задържана 35-годишна жена от същия град. Тя е агитирала свои близки и познати за конкретна политическа партия, като в замяна е обещавала сумата от 20 лева. Установени са били свидетели, които при разпитите посочват факти и обстоятелства, уличаващи задържаната.

Работата по досъдебното производство продължава под надзора на Районна прокуратура - Нова Загора.

От полицията в Сливен съобщиха, че работят активно и по други случаи, свързани с търговия с гласове.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия