М-Тел стартира конкурс за приложения на Android

Общество

Мобилтел стартира първият за България конкурс за приложения, предназначени за платформата Android. Официално, интелектуалната надпревара „M-Tel Application Factory” започва на 3 май и ще се организира с ексклузивното партньорство на HTC - първият производител на телефони с една от най-бързо развиващите се иновационни платформи за смартфони. Чрез конкурса Мобилтел има намерение да стимулира родните програмисти да създадат приложения, които да отговарят на нуждите на пазара в България.

ПРОЦЕДУРАТА ЗА УЧАСТИЕ

В надпреварата може да участва всеки, навършил 18 години, независимо дали е студент, програмист на свободна практика или представител на фирма. За да влязат в конкурса, желаещите първо трябва да се регистрират на сайта на конкурса, след това да подадат своето приложение до Мобилтел и да го публикуват в Android Market. Трите стъпки трябва да се извършат в изброената последователност в периода от 3 май до крайтата дата - 20 юни.

Кандидатите могат да се регистрират за участие на специалния сайт на конкурса www.mtel.bg/appfactory, където трябва да попълянт специална регистрационна форма. Освен данните на участника, в нея трябва да се направи и кратко описание на приложението, което кандидатът планира да реализира. Конкретните условия за разработка също са публикувани на сайта.

ОЦЕНЯВАНЕ

Проектите ще се оценяват от шестчленно жури, съставено от експерти на М-Тел и на HTC, както и от журналисти с интереси в областта. Оценяването ще става по няколко критерия, които имат различно влияние при формиране на междинната оценка в зависимост от тяхната тежест, изразена в проценти: локален характер; леснота на използване; иновативност; може да бъде намерено в Android Market по зададени ключови думи; попада в една от категориите; организиране на ежедневието; социални мрежи; информационни услуги.

След прецизно пресяване по посочените критерии журито ще избере 15-те най-добри полуфиналисти, които са получили най-висока междинна оценка. Финалистите пък ще бъдат обявени по време на церемонията по награждаването, която е планирана за края на юни, тази година. Тогава 15-те полуфиналисти ще представят своите приложения пред публиката и шестчленното жури. То ще излъчи петимата финалисти въз основа на междинната оценка и оценка от представянето на приложенията на живо.

НАГРАДИТЕ

Награди ще има не само за победителите, а и за всички участници в конкурса. Кандидатите, които се регистрират за участие на сайта на конкурса, ще получат предплатена карта с включен 1.5 GB мобилен интернет, за да тестват приложението, което разработват. Онези от тях, разработили приложение, което отговаря на условията на конкурса, ще се сдобият с Android смартфон, предоставен от HTC. Регистрационната такса, която са задължени да заплатят към Google, за да публикуват своето приложение, ще им бъде възстановена. За финалистите са предвидени парични премии на обща стойност 30 000 лева.

Победителят в конкурса ще получи голямата награда от 20 000 лева.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп обяви кой влиза в Съвета за мир. Желязков и Орбан са единствените представители на ЕС
Президентът с първи пост след оставката: Готови сме, можем и ще успеем!
Единствено Люксембург изпреварва България по ръст на дълга в ЕС през третото тримесечие на 2025 г.
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Danone и Lactalis изтеглят бебешки млека след сигнал за замърсяване
Тръмп се отказа от новите мита и обяви, че се обсъжда „рамката на бъдещо споразумение“ за Гренландия
Петролът или редкоземните метали - коя ще е суровината на бъдещето?