Бивш ръководител в Roche става главен изпълнителен директор на германския концерн Bayer

Икономика

Германският производител на лекарства и агрохимия Bayer избра наследник на напускащия главен изпълнителен директор Вернер Бауман, предаде ДПА.
56-годишният Бил Андерсън до януари тази година заемаше ръководен пост в швейцарската група Roche. Той ще поеме кормилото на Bayer на 1 юни, като ще присъедини към борда през април, съобщиха от компанията.

Бауман, който е на 60 години, ще се пенсионира в края на май. Дотогава той ще работи с Андерсън, за да осигури плавен преход, допълват от Bayer.

Компанията беше в търсене на наследник от средата на миналата година, след като Бауман обяви, че не иска да продължи договора си.
Андерсън, инженер-химик по образование , наскоро беше ръководител на фармацевтичния отдел на Roche. Преди това той оглавяваше биотехнологичната компания Genentech.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 9 до 15 февруари
PepsiCo Foods пусна първата си продуктова линия, водена от създатели
Евгения Александрова: Най-големият риск за онкоболните е преди откриването на диагнозата
На днешната дата, 10 март. Рождениците днес
Древен „коректор“: Египетски папирус показва как художниците правели корекции
The Guardian: Баба Ванга се използва като инструмент за проруска пропаганда
The Washington Post: Войната срещу Иран носи повече икономически щети на Азия и Европа, отколкото на САЩ
Времето: Сутринта - мъгли, после пак ще е слънчево