Volkswagen може да въведе 4-дневна работна седмица, за да не закрива заводи

 Volkswagen  може да въведе  4-дневна работна седмица, за да не закрива заводи

Най-големият профсъюз в Германия, който е член на надзорния съвет на Volkswagen, заяви, че ще  предложи алтернативи на заплахите на автомобилния производител за закриване на заводи, като един от вариантите е четиридневна работна седмица, предаде Ройтерс.

Споразумението за сигурност на работните места, въведено през 1994 г., е създадено специално, за да помогне на автомобилния производител да премине през трудни ситуации и не трябва да бъде изхвърляно зад борда в трудни времена, заяви Торстен Грьогер, ръководител на IG Metall за региона на Долна Саксония, където е базиран Volkswagen.

Въпреки това профсъюзът заяви, че е невъзможно да представи подробни предложения без повече информация за решенията, които компанията предлага, каза Кристиане Бенер, председател на IG Metall в цялата страна.

„Нуждаем се от далновидни идеи за това къде може да се намери потенциал“, каза тя. „VW е оцелявал в трудни ситуации и преди.“

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Земетресение разлюля София
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
EК временно спира изплащането на 215 млн. евро от Плана за възстановяване и устойчивост на България
Новата икономика: Могат ли европейските фермери да спасят водния цикъл?
Бойко Борисов: Санкциите срещу Делян Пеевски са несправедливи, Бюджет 2026 няма да бъде оттеглен или преправян
Страховете от AI балон доведоха до разпродажби на световните фондови пазари
Разузнаването на Южна Корея успя да измери пулса на лидера на Севера Ким Чен Ун
Как един рибарски остров в Китай се превърна в химическа империя?