Правителството одобри договора със САЩ за ракетите „Джавелин”
Министерският съвет одобри договора със САЩ за закупуване и предоставяне на ракетите „Джавелин”. Това заяви министърът на отбраната Атанас Запрянов, предаде Нова тв.
Той обясни, че те са част от проекта за военната машина „Страйкър” на пехотата. „Договорът е на стойност 153 млн. и ще бъде разсрочен за плащане в няколко години”, добави военният министър. 55.8 млн. лв. от тях ще бъдат платени от бюджета за 2025 г., уточни Запрянов. Народното събрание трябва да ратифицира договора, преди той да влезе в сила.
Второто решение, свързано с отбраната на страната, което МС е взел, е отпускането на 1 млн. лв. за придобиване на подвесни системи на хеликоптерите за гасене на пожари. Ако договорът бъде сключен от МО, броят на машините ще бъде удвоен.
|
|
Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Из записките на служителя
Маркетинг | Advertorial |Без наш университет сред първите 500 висши училища в света
Общество | Advertorial |ТИР кара с бясна скорост в насрещното на „Тракия”
Общество |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.