Десетки загинаха в наводненията в Япония

Десетки загинаха в наводненията в Япония

Пореден ден Япония се бори със смъртоносна природна стихия. Най-малко 22-ма души са загинали в тежките наводнения и свлачища, които застигнаха страната след поройни дъждове. Най-силно засегнат е японският о. Кюшу, съобщи BBC. Суровите метеорологични условия в неговия район сега се прехвърлят към старата столица на страната Киото на основния остров Хоншу.

Японски военни и полицаи издирват стотици изчезнали на о. Кюшу. На около 250 хил. души е било наредено да напуснат домовете си, за да не пострадат от наводненията. Очаква се, че ще има още десетки жертви. Стотици хиляди хора са засегнати. По-голямата част от тях са настанени в центрове за евакуация.

Телевизионни репортажи показаха как речни води и кал отнасят покриви на къщи и наводняват улици в населените места в Кюшу. Японската метеорологична агенция предупреди за още предстоящи дъждове и свлачища.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 26 ноември. Имен ден празнуват Стилиан, Стилян, Стилиана, Стиляна
Мерц: Путин няма как да излезе успешно от войната в Украйна
Борисов: ЕС ще ни даде дерогация за отбраната и дефицитът ще стане 2,7%
Хиляди часове труд и 70 тона кеш: как еврото сменя лева в магазините?
На фона на скандали и протести: Бюджетите на ДОО и Здравната каса минаха през комисия в НС
Бившият бразилски президент Болсонаро ще прекара 27 години в килия със самостоятелна баня
Бизнес перспективи: Накъде се е насочил криптопазарът?
Тръмп изпраща свои представители в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирния план