Затварят Статуята на свободата за ремонт

ЕС

Символът на Ню Йорк и Свободният свят – Статуята на свободата няма да бъде достъпен за туристи в продължение на една година.

Знаменитата скулптура ще бъде затворена за ремонт в чест на предстоящия си юбилей – 125-та годишнина на монумента.

Той ще бъде отбелязан на 12 октомври, 2011 г. Дотогава трябва да са приключили всички ремонти и обновявания, за които са предвидени 26 мл. долара. Проектът за реконструкция включва изграждане на противопожарно стълбище, асансьори и аварийни изходи.

Всяка година една от най-известните туристически атракции в света е посещава от над 5 млн. души

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“