Ислямско радио раздава калашници на деца
Свят
Обновена 12:19ч., 21.09.2011
Подкрепяна от ислямистите радиостанция в Сомалия раздава автомати Калашников и ръчни гранати като награда в състезание за деца, рецитиращи откъси от Корана, съобщава в-к „Айриш таймс”.
Радио „Андалус”, контролирано от групировката „Аш Шебаб”, обяви като първа награда в състезанието си автомат Калашников и паричен приз от 517 евро. Втора награда е също АК-47 и 350 евро. Третата награда са две гранати и сума от 280 евро. Победителите получават и религиозна литература.
„Аш Шебаб” контролира голяма част от Южна Сомалия и се опитва да свали преходното правителство в Могадишу, което е подкрепяно от Запада.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Инвеститори оценяват разработчика на изкуствен интелект Аnthropic на 900 милиарда долара
Компании |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |На фокус следващата седмица: Несигурността на пазарите се запазва
Икономика |Kioxia отчита рязък скок на печалбите заради бума на изкуствения интелект
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.