Скандал! Кадафи зове Европа да се ислямизира

Скандал! Кадафи зове Европа да се ислямизира

Либийският лидер Муамар Кадафи разбуни духовете в столицата на католическата вяра – Рим със скандално изявление. Ислямът трябва да стане религия на цяла Европа, заяви предизвикателно той по време на публична лекция пред специално подбрана аудитория. По негово настояване, публиката се състоеше от 500 млади и красиви жени, пресяти от агенция за кастинг.

Три от тях – две италианки и една испанка веднага последваха призива му и пред Кадафи ритуално приеха мюсюлманската религия като дори се забулиха с фереджета. На всички присъстващи Кадафи подари по един екземпляр от Корана. Освен че предизвика недоволство от страна на Ватикана, изказването му постави в неловко положение и Турция, тъй като бе направено в отговор на въпрос за приемането й в ЕС.

Кадафи е официален гост на италианската столица по повод честванията на втората годишнина от подписването на договора за приятелство и сътрудничество между Италия и Либия.

Официалният домакин на събитието, премиерът Силвио Берлускони се опита да предотврати разгарянето на полемики, като излезе с публичен коментар, че важните въпроси между Италия и Либия са от друго естество, а фолклорът около посещението трябва да остане настрана.

След честванията днес, довечера Берлускони дава официална вечеря в чест на скандалния си гост, на която са поканени около 800 души. Кадафи, безспорно ще получи още по-голяма сцена за изява!

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%