Фотосравнение: Пекин преди и след потъване в смог

Фотосравнение: Пекин преди и след потъване в смог

Китайската столица Пекин преживява поредна седмица на кошмарно замърсяване на въздуха. Доказват го тези два кадъра, заснети от една и съща позиция от потребителя на Instagram Ahsup. Представени са от Business Insider. Макар и с филтри, те демонстрират рекордните нива на отравяне на въздуха в китайския мегаполис.

В четвъртък миналата седмица китайските власти вдигнаха за пръв път нивото на тревога за замърсяване до "оранжево". В четиристепенната скала за отчитане на степента на опасност това е позицията, последвана само от най-високото, "червено" ниво на тревога. Кодът "оранжево" бе вдигнат след като властите в Пекин бяха разкритикувани, че не са предупредили за тревожните равнища на замърсяване през уикенда в средата на февруари, когато индексът на наситеност на въздуха с микрочастици достигна рекордната стойност от 500. Според стандартите в САЩ нивата над 300 са опасни за човешкото здраве.

Недоволство в Китай към държавната политика по проблема нарасна след като китайски военен експерт предизвика масови критики в интернет с изказването си, че смогът можел да се окаже полезна защита при американска военна атака.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Земетресение разлюля София
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
EК временно спира изплащането на 215 млн. евро от Плана за възстановяване и устойчивост на България
Новата икономика: Могат ли европейските фермери да спасят водния цикъл?
Бойко Борисов: Санкциите срещу Делян Пеевски са несправедливи, Бюджет 2026 няма да бъде оттеглен или преправян
Страховете от AI балон доведоха до разпродажби на световните фондови пазари
Разузнаването на Южна Корея успя да измери пулса на лидера на Севера Ким Чен Ун
Как един рибарски остров в Китай се превърна в химическа империя?