11 септември е струвал $3,3 трилиона на САЩ

ЕС

Според изчисления, направени от вестник „Ню Йорк Таймс, разходите, които САЩ прави след 11 септември, за да ликвидира последиците от терористичните атаки, възлизат на повече от 3,3 трилиона долара, пише „Дарик радио“.

Същевременно „Ал Кайда“ е похарчила едва 500 хил. долара, за да унищожи Световния търговски център. На практика излиза, че за всеки долар, похарчен от терористите, американското правителство е дало 7 милиона отгоре.

Загубите и физическите щети, причинени от атаките, са оценени на 55 млрд. долара. Въздействието върху икономиката е изчислено на 123 млрд., докато разходите по безопасност достигат цели 589 млрд. долара. Най-много пари обаче са похарчени за военните действия – над 1 трилион и 649 млн.

С това обаче разходите на САЩ не се изчерпват. Смята се, че до 2016 г. държавата може да похарчи още 223 млрд за изтеглянето на войските от Афганистан и 5 млрд. – от Ирак.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китай предупреждава за нов глобален недостиг на чипове заради ескалиращия спор около Nexperia
Защо някои хора се справят по-дорбре с мултитаскинга?
Марк Карни: Принц Андрю трябва да бъде отстранен от линията на наследяване
Zillow се свързва с World of Warcraft за съвместно дигитално преживяване (Видео)
На днешната дата, 8 март. Международен ден на жената
Тръмп се закани да удари Иран „много силно“, след като Техеран заяви, че няма да се предаде
Астрономи откриват гигантска космическа структура около Млечния път
Ватиканът изпраща нов дипломат във Вашингтон на фона на напрежение с Тръмп