Унгария уволни ръководството на метеорологичната си служба след неточна прогноза

Унгария уволни ръководството на метеорологичната си служба след неточна прогноза

Унгарското правителство уволни ръководството на националната метеорологична служба след неточна прогноза, заради която беше отменена заря в Будапеща по случай националния празник миналата събота, предаде Франс прес.  

Прогнозата беше за буря и силен вятър, които така и не се появиха. Проправителствените медии заляха с критики метеорологичната служба, а тя излезе с официално извинение, оправдавайки се с "фактора на несигурност, който е неизбежен при прогнозите за времето".

Пиротехническото шоу, което правителството на Виктор Орбан определя като най-голямото в Европа по случай хилядолетната унгарска държава, се очаква все пак да се състои по-късно тази седмица. Опозицията се обяви за отмяната му с аргумента, че това е "безполезно прахосване на пари" по време на икономическа криза, предава БНР.

През 2006 година празненствата за националния празник бяха помрачени от силна буря, която доведе до паника сред повече от 1 милион зрители по бреговете на Дунав в Будапеща. Тогава загинаха петима души и стотици бяха ранени. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Слънцето се "събужда" и НАСА не знае причината
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Имате лош шеф? Ето как да се справите
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Бившият бразилски президент Жаир Болсонаро е диагностициран с рак на кожата
Работна ръка под наем: устойчиво решение или временна мярка за икономиката?
ChatGPT ще използва система за проверка на възрастта след смъртта на тийнейджър