Любо Пенев поема националния по футбол

Любо Пенев поема националния по футбол

Почти 100% е сигурно, че Любо Пенев ще е новият селекционер на националния отбор по футбол. Това заяви пред bTV членът на изпълкома на БФС и президент на „Локомотив“ (София) Николай Гигов.

„Любо е нашият човек. Аз лично ще говоря с Гриша Ганчев, за да се разберем. Исках Пенев още преди да дойде Матеус, но тогава беше решено да е чужденец. Трябва ни човек с твърда ръка и силен характер", заяви Гигов.

Вчера на извънредно заседание на изпълкома на БФС изненадващо бе уволнен досегашния треньор Лотар Матеус.

За временен селекционер бе назначен Михаил Мадански, който води младежките национали. Той ще ръководи отбора в последните му два мача за тази година.

Това са контролата с Украйна в Киев на 7 октомври и евроквалификацията с Уелс в София четири дни по-късно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Слънцето се "събужда" и НАСА не знае причината
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Имате лош шеф? Ето как да се справите
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Бившият бразилски президент Жаир Болсонаро е диагностициран с рак на кожата
Работна ръка под наем: устойчиво решение или временна мярка за икономиката?
ChatGPT ще използва система за проверка на възрастта след смъртта на тийнейджър