Черно море на финал за Купата след 5:1 срещу Локомотив (Пд)

Черно море надделя над Локомотив Пловдив с 5:1 в първия полуфинален мач за Купата на България между двата тима. Така на практика отборът стана първият финалист в турнира още преди реванша, пише „Гонг”.

През целия мач Черно море доминираше на стадион "Тича".

Домакините поведоха още в 3-ата минута с гол на Симеон Райков. Той проби самостоятелно по левия фланг, след което отбеляза попадение с шут във вратата на Скорчев.

"Моряците" продължиха да играят по-добре, за да се стигне до 44-ата минута, в която Вилиан Бижев отбеляза втори гол.

Само 3 минути след подновяването на играта падна и трети гол във вратата на Скорчев. Симеон Райков центрира от корнер, на близката греда Марчин Бургхард отклони с глава към далечната греда, откъдето Михаил Венков завърши с удар във вратата.

В 58-ата минута дойде четвъртият гол. В основата отново беше Райков, който стреля силно от пряк свободен удар, Скорчев изби, но Матиа Курьор засече с глава за 4:0.

Локомотив имаше няколко опасни атаки и при една от тях успя да вкара почетен гол – в  69-ата минута. Мехди Бурабия стреля извън наказателното поле, а след рикошет топката попадна във вратата на Чанович.

Малко след това обаче Черно море върна аванса си от четири гола. Петият гол бе отбелязан от влезлия малко по-рано в игра Бакари. Асистенцията отново бе на Райков, който центрира към нападателя, а Бакари засече топката от воле и я изпрати в горния десен ъгъл за крайното 5:1.

Реваншът между Локо Пловдив и Черно море е на 28 април.

Днес предстои другият първи мач от полуфиналите между Лудогорец и Левски.