Мерцедес обяви близо 2 млрд. евро загуба за второто тримесечие заради пандемията

Мерцедес обяви близо 2 млрд. евро загуба за второто тримесечие заради пандемията

Германският автомобилостроител Даймлер, по-известен с основната си марка Мерцедес,  обяви загуба от 1,91 млрд. евро през второто тримесечие, тъй като пандемията от коронавирус сви продажбите на производителя на коли, ванове, автобуси и камиони с около една трета, предаде Асошиейтед прес.

Главният изпълнителен директор на компанията Ола Калениус коментира, че компанията е работила за съхраняването на наличните парични резерви през един труден период и отчита първите признаци на възстановяване на продажбите.

Той допълни, че ще се полагат още усилия за намаляване на разходите, тъй като свитите продажби няма да могат да бъдат компенсирани тази година.

Загубата за второто тримесечие на миналата година е била 1,24 млрд. евро.

Даймлер спря производството през март, април и май, тъй като пандемията и свързаните с нея мерки забавиха икономическата активност по света. Продажбите на автомобили са спаднали с 34% до 542 000 спрямо 822 000 за същия период преди година. Основните приходи са намалели с 29% до 30,2 млрд. евро.

„Виждаме първите признаци на възстановяване на продажбите особено при леките автомобили Мерцедес и очакваме силно търсене на елитните ни модели и на електрическите ни превозни средства“, отбеляза Калениус.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Визита в Шотландия: Тръмп предупреди Европа да спре „ужасното нашествие“ от мигранти
Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
CNN: Сблъсъкът на астероида „Убиец на градове“ с Луната е опасен за сателитите и астронавтите