Производствто на Jaguar Land Rover е засегнато от кибер атака

Една от световноизвестните марки коли Jaguar Land Rover заяви, че производството на автомобили е възпрепятствано заради кибератака, предаде BBC.
Фирмата, която е притежавана от Индийската компания Tata Motors, казва, че са предприети действия, за да се намали ефекта от хакерската атака, както и че се работи активно, за да може дейността да започне отново.
От компанията споделят също, че няма изтекли лични данни на потребители.
Кибер атаката е започва в неделя и идва в значителен момент за продажбите на автомобили във Великобритания, тъй като последната партида нови регистрационни номера стана достъпна в понеделник - 1 септември.
Това също така е и популярно време за потребителите да получат доставка н нов автомобил.
Все още не се знае кой е отговорен за атаката, но тя идва след серия тежки атаки срещу редица британски търговски вериги като Marks and Spencer.
Възпрепятстването на производството е поредният удар на Jaguar - компанията обяви спад в продажбите, който се дължи на наложените американски мита.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.