Toyota инвестира в Uber 500 милиона долара

Политика за бисквитки

Японският автомобилен концерн Toyota ще инвестира 500 милиона долара в американската компания за онлайн таксиметрови услуги Uber с цел двете компании заедно да създадат самоуправляващи се коли, съобщиха световните агенции.

Според сключеното споразумение Toyota и Uber ще обединят технологиите си за безпилотни автомобили с цел към 2021 година да представят превозно средство, което ще може да предоставя услуги като безпилотно такси, използвано от Uber.

Асошиейтед прес отбелязва, че сделката е доказателство за отказа на Uber самостоятелно да разработва такива автомобили.

"Целта ни е да задействаме в мрежата на Uber най-безопасните в света безпилотни коли. Това споразумение е поредната важна стъпка по пътя към превръщането на тази цел в действителност", каза генералният директор на Uber Дара Хосровшахи.

Инвестицията на Toyota последва придобиването на 15 процента от акциите на Uber от японската SoftBank за 7,7 милиарда долара през януари, с което SoftBank стана най-големият акционер в американската компания, припомня ДПА.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
В САЩ има 28 млн. милионери. Ето какви са добрите практики, които повечето от тях споделят
Полковникът от KFC танцува в името на достъпното пържено пиле
ЕС отчита рекорден излишък от 221 милиарда евро при търговията с лекарства и фармацевтични продукти
Франция и Великобритания организират конференция за Ормузкия проток
Германия намалява акцизите върху горивата за два месеца
След изборите: Унгарският форинт с най-високо ниво от 4 години
Световната банка предупреждава: Задава се глобална криза с недостиг на работни места