Американски регулатори разследват Robinhood

Американски регулатори разследват Robinhood

Финансовият регулаторен орган и Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ стартираха разследване на финтех компанията Robinhood Markets Inc. във връзка с действията ѝ, предприети заради срив на приложението на компанията от месец март тази година.

 

Един от фокусите на разследването е липсата на реакция спрямо клиентите на стартъпа, се казва в доклада на властите, цитиран от „Ройтерс“.

Компанията срещна остри критики, че не е въвела достатъчно промени, след като по-рано тази година потребител сложи край на живота си, вярвайки, че е загубил над 730 хил. долара при използването на приложението за безплатно търгуване на фондовите борси.

Robinhood, в чието създаване има и българско участие, бе оценена на 11.2 млрд. долара в последния си кръг на финансиране. От началото на март насам компанията претърпя няколко срива, особено в дните с високи нива на предприети инвестиции.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 септември
Financial Times: Предполагаема руска намеса прекъснала GPS-а в самолета на Фон дер Лайен при кацането в Пловдив
Кристин Лагард предупреждава за риск за световната икономика заради намесата на Тръмп във Федералния резерв
Атанас Запрянов: ВМЗ-Сопот ще стане доставчик на 155-милиметрови снаряди за НАТО и ЕС
Теменужка Петкова: 4-те години политическо безвремие дадоха отражение върху финансите на държавата
Фон дер Лайен: Европа има „ясни“ планове за изпращане на войски в Украйна след края на конфликта
Симеон Дянков: ДДС на 22% решава проблема с бюджетния дефицит
Говорителят на Кремъл отрече Русия да е замесена в инцидента със самолета на Урсула фон дер Лайен