Apple прави мега офис в прочутия ТЕЦ „Батърси“ в Лондон

Apple прави мега офис в прочутия ТЕЦ „Батърси“ в Лондон

Apple ще открие голям лондонски офис в сградата на прочутата електоцентрала „Батърси“, съобщава Би Би Си.

Сградата с четирите комина стана емблематична с клиповете на Pink Floyd и с обложката на албума "Animals". Проектирана е от световноизвестния английски архитект Норман Фостър, носител на наградата "Прицкер", и е в списъка на сградите с архитектурно и исторческо значение.

В момента там тече реконструкция на стойност няколко милиарда.

Калифорнийският технологичен гигант ще стане най-големият наемател на помещения в бившия ТЕЦ. Apple ще настани около 500 свои слугители на 6-те етажа в централното котелно.

Представител на компанията коментира, че бъдещото преместване в „Батърси“ открива големи възможности пред Apple, тъй като целият екип може да работи на едно място и да продължи обновяването на историческото пространство.

Сградата пустееше след закриването на ТЕЦ-а през 1975 г. 

Новината идва на фона на тревогата на Лондон за бъдещето след Брекзит и опасността много от компаниите да се преместят в други страни от ЕС. Кметът Садик Хан коментира, че решението на Apple е ново доказателство, че Лондон е отворен за най-големите световни марки. Финансовият министър Филип Хамънд нарече плановете на компанията „вот на доверие към икономиката на Великобритания“.

Служителите на Apple ще се пренесат в „Батърси“ от другите лондонски офиси през 2021 и ще заемат 40% от всички помещения в електроцентралата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Цитат на деня
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон