Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Дойче банк и Комерцбанк започват преговори за евентуално сливане
Водещите финансови институции на Германия Дойче банк (Deutshe Bank) и Комерцбанк (Commerzbank) започват официално преговори за евентуално сливане, съобщи ДПА, позовавайки се на свои източници.
Разговори по плановете за сливането на банките се водят вече от месеци. Правителството заяви преди време по този повод, че властите "са отворени за икономически целесъобразни варианти" в банковия сектор. Според Берлин в Европа няма достатъчно големи финансови институции, които да бъдат конкуренция по-специално на американските банки, предава БТА.
Ниските лихви в еврозоната и високите разходи по управлението усложняват дейността на германските институции. Има и други проблеми като многомилионната глоба на Дойче банк, наложена от САЩ за нарушаване на американските закони в областта на противодействието на легализирането на капитали, натрупани от престъпни дейности.
Дойче банк е най-голямата финансова институция в Германия и една от водещите транснационални банки. Тя има представителства в над 70 страни.
Комерцбанк е четвъртата по активи в Германия и обслужва над 18 милиона клиенти.
Ключови думи
|
|
Държавата пласира 2-годишен дълг за 150 млн. евро
Финанси |ЕС и Австралия договориха текста на търговско споразумение и обявиха ново партньорство в областта на отбраната
ЕС |Времето: Остава облачно, на много места с валежи от дъжд
България |Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |Разходите за отработен час нарастват с почти 14%
България |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |Времето: Остава облачно, на много места с валежи от дъжд
България |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Столичната община създава електронно досие за всяко транспортно съоръжение
Общество |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.