Джеймс Матис подкрепя налагането на санкции срещу страните, които купуват руско въоръжение

Джеймс Матис подкрепя налагането на санкции срещу страните, които купуват руско въоръжение

Джеймс Матис – министърът на отбраната на САЩ – заяви, че някои страни, които купуват руско въоръжение, заслужават да бъдат санкционирани, пише AFP.

“Необходимо е Русия да усети последствията от своето агресивно и дестабилизиращо поведение, както и за нелегалното окупиране на Украйна – заяви Матис – Според Закона за противопоставяне на американските противници чрез санкции ние налагаме нужната и заслужена цена за нейното зловредно поведение“.

Въпросният закон постановява, че страните, влизащи в отношения с руските оръжейни сектори (били те държавни, смесени и частни) са заплашвани от икономически санкции.

На този етап САЩ работи с партньорите си, за да им помогне да открият и да избегнат дейност, която потенциално да доведе до санкции", допълни Матис.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16
Йотова: Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие не са само тези