„Еърбъс” заплаши да напусне Великобритания

Икономика

„Еърбъс” предупреди, че обмисля да изтегли инвестициите си от Великобритания, защото се тревожи, че правителството на острова може да напусне ЕС, без да сключи споразумение за преходния период след Брекзита, предаде ДПА.

Европейският производител на самолети обясни, че е направил оценка на рисковете, свързани с Брезкит. Ако страната напусне „едновременно единния пазар и митническия съюз незабавно и без преходно споразумение”, това ще предизвика големи смущения в производството й във Великобритания и загуби за милиарди долари.

„Този сценарий ще принуди „Еърбъс” да преразгледа инвестициите си в Обединеното кралство и дългосрочната си позиция в страната”, предупреди компанията, цитирана от Франс прес.

„Еърбъс” има 25 обекта в Обединеното кралство, където произвежда крила на самолети. Компанията дава работа на 14 000 души на острова и поддържа по веригата още 100 000 работни места.

Великобритания трябва официално да излезе от ЕС на 29 март 2019 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Времето: Валежите продължава, по-обилни ще са в Западния и Централния Предбалкан
Неизвестно за известните: Легендата Шерил Саркисян проваля първия си албум заради мъжки глас и фалшиво име
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum