Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Google представи нова операционна система с име на бисквитка
 
                      Google представи новата операционна система, която досега условно се наричаше Android O, а официалното й име вече е Oreo – като бисквитите, слепени с крем.
Интернет гигантът продължава по този начин традицията да кръщава обновените версии на операционните си системи на сладкарски изделия: Oreo идва след Nougat, Marshmallow и Lollipop.
Oreo вече е достъпно на смартфоните Pixel, разработени от Google. Компанията планира да пусне втора версия на собствения си смартфон през октомври.
С Oreo Google въвежда опция наречена Android Instant Apps, която дава на потребителите достъп до някои приложения без да трябва да се свалят. Това е много удобно при липса на достатъчно място за съхранение.
Друга нова функция е т. нар. картина в картината (Picture-In-Picture). Чрез тази функция се появява малко правоъгълниче с картинка - например видео от You Tube или видео чат - на фона на основното изображение на дисплея. Особено подходяща е за по-големите екрани.
По въпроса за сигурността Oreo разполага сега с Google Play Protect, който може да засече и премахне вредни приложения, помагайки да се спре разпространението чрез мобилно устройство на евентуален зловредна програма. Google Play Protect сканира над 50 милиарда приложения всеки ден и автоматично засича и премахва, тези които може да са вредни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Законови промени регламентират колективните искове за защита на потребителите
Политика |Печалбата на банките у нас нараства с близо 4 на сто на годишна база
Финанси |Орбан ще се срещне с Тръмп на 7 ноември под натиска на петролните санкции срещу Москва
Свят |Спад на годишната инфлация в еврозоната до 2,1 на сто през октомври
Икономика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Круизен кораб с над 200 души на борда заседна в река Дунав заради ниско ниво на водите
Общество |Коледните бонуси в Словения стават задължителни
ЕС |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Българите плащат двойно по-ниски сметки за ток от средното за ЕС
Енергетика |В навечерието на Хелоуин: Тиквата може да крие токсични тайни
Любопитно |Си Дзинпин призовава азиатските държави да поддържат веригите за доставки стабилни и да работят заедно в „бурните“ времена
Икономика |Цените на петрола са се насочили към трети пореден месечен спад
Енергетика |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |ADVERTORIAL
 
						Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
 
						Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
 
						Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
 
                          
   	                      
   	                     
                          
   	                      
   	                     
                 
                			   
              	 
                           
                         
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
	                       
                               
                               
                               
                               
                           
                               
                              
Коментари
Няма въведени кометари.