Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Гърция ще иска от кредиторите си облекчаване на фискалните цели
Новото гръцко консервативно правителство заяви, че ще поиска от кредиторите си облекчаване на фискалните цели, поставени в споразумението му с тях, две години предсрочно, съобщи Асошиейтед прес.
Говорителят на гръцкото правителство Стелиос Пецас каза вчера пред парламента, че Атина ще поиска преговори с кредиторите, за да постигне намаляване на договорения първичен бюджетен излишък (от 3,5 процента от БВП - бел. ред.) от следващата година.
"Ние сме решени за засилим доверието в икономиката, като пристъпим бързо към реални реформи. През 2020 г. ще поискаме от нашите партньори първичните бюджетни излишъци да бъдат намалени до по-реалистични равнища", заяви Пецас, цитиран от БТА.
При предишното правителство Гърция се съгласи да поддържа първичен бюджетен излишък от 3,5 процента до 2022 г. Според кредиторите това има решаващо значение за запазване на устойчивостта на гръцкия държавен дълг и засега те реагират хладно на идеята за предоговаряне на целите. Въпросът беше обсъждан миналата седмица в Атина между високопоставени представители на международните институции и министри от новото правителство.
Ключови думи
|
|
Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Goldman Sachs повишава прогнозите си за цените на петрола заради „най-големия шок при доставките в историята“
Енергетика |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |Разходите за отработен час нарастват с почти 14%
България |Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |Столичната община създава електронно досие за всяко транспортно съоръжение
Общество |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |ЕК очаква пояснения от Унгария заради информацията, че е споделяла данни от срещите на Съвета на ЕС с Москва
ЕС |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.