Huawei вече не е най-големият доставчик на смартфони в Китай

Huawei вече не е най-големият доставчик на смартфони в Китай

Телекомуникационният гигант Huawei вече не е най-големият доставчик на смартфони в Китай, съобщи „Гизмодо“.

Тази позиция вече се заема от компанията OPPO, която е достигнала пазарен дял от 21% през януари 2021 г., сочат данни на Соuntеrроіnt Rеѕеаrсh. Следва VIVO, която има дял от 20%. Другите водещи марки на китайския пазар – Huawei, Apple и Xiaomi, са си поделили по 16%

Според данните на Соuntеrроіnt Rеѕеаrсh продажбите на смартфони на OPPO са нараснали с 33% на месечна база и с 26% в сравнение с януари 2020 г. Компанията e вторият най-голям доставчик на 5G смартфони и лидер в сегмента на устройствата под 600 долара, които поддържат мрежи от пето поколение.

Повече от 65% от смартфоните, продадени в Китай през четвъртото тримесечие на 2020 г., поддържат 5G. Huawei не е успял да отговари на търсенето в тези категории заради американските санкции, които създадоха недостиг на компоненти, необходими за производството на смартфони, които работят с тези мрежи.  

След като продаде бизнеса си за бюджетни смартфони Ноnоr в края на миналата година, Huawei непрекъснато губи пазарен дял. В момента компанията се фокусира основно върху продажбата на смартфони от най-висок клас, които й носят по-големи маржове.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изкуственият интелект не е автопилот – той е усилвател
Папа Лъв ХIV обяви 15-годишен компютърен специалист за светец
Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open
Не се опитвайте да бъдете „готини“ на работа. Как вместо това да придобиете влияние в офиса?
Държавният резерв: За 3 години са раздадени над 2 милиона литра вода
Премиерът Росен Желязков ще бъде на официално посещение в Черна гора
Близо половин милион сирийци са се завърнали от Турция в родината си през изминалите девет месеца
На днешната дата, 8 септември. Малка Богородица