Huvepharma се отказа да предлага акции на борсата в Амстердам

Икономика

Българската фармацевтична копания Huvepharma, която е собственост на братята Кирил и Георги Домусчиеви няма да проведе първично публично предлагане на фондовата борса Euronext в Амстердам, както планираше, обяви компанията.

„Нашият бизнес е високо рентабилен и расте по-бързо от този на конкурентите ни. Високо оценяваме взаимодействието, което имахме с всички уважавани институционални инвеститори. За нас стана ясно, че към момента средносрочният растеж на компанията ще бъде най-добре подкрепен, ако тя остане непублично дружество. По този начин ще запазим гъвкавостта и предприемаческата култура на групата“, коментира Кирил Домусчиев. Според него не е изключено това решение да бъде преразгледано в бъдеще.

Оферти за предложените книжа се набираха до 30 юни, а на 1 юли трябваше да стане ясно колко са те и на каква стойност. Реалното плащане на новите акции трябваше да бъде извършено до 5 юли.

Целта бе компанията да набере 300 млн. евро от първичното  предлагане на акциите. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“