Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ИКЕА пуска приложение за "виртуално обзавеждане"
Шведската компания за мебели ИКЕА (IKEA) пуска ново приложение, което позволява на клиентите да пазаруват от разстояние. Освен това чрез него те ще могат да видят как продуктите на компанията ще изглеждат в домовете им, предаде Ройтерс.
По този начин вече не е толкова необходимо клиентите да посещават магазините на ИКЕА, които често са разположени в покрайнините на градовете.
Най-голямата верига за търговия с мебели в света променя бизнес модела си, като улеснява пазаруването онлайн.
Това е напълно ново изживяване, казва Барбара Мартин Копола, главен изпълнителен директор, отговарящ за дигитализацията на ИКЕА.
Приложението ще бъде пуснато най-напред във Франция и Холандия, а след това и на останалите водещи пазари за ИКЕА, сред които Германия, САЩ и Китай до края на годината.
Приложението ще позволява на потребителите да обзавеждат виртуално жилището си с мебели на ИКЕА и да видят как точно ще изглежда то. Това ще става като се въведат размерите на стаята и се избира между различни стилове. След това клиентите ще могат да поръчат мебелите чрез приложението.
Първоначално ИКЕА пусна приложение с добавена реалност през 2017 година. То позволяваше на клиентите да видят над 2000 продукта и да ги впишат в обзавеждането на жилищата си, но не даваше възможност стоките да бъдат купени.
Основното приложение на ИКЕА представя целия асортимент на компанията, но продуктите са представени поотделно и клиентът може само да ги добавя в списъка си за пазаруване, който да използва при посещение в магазин на ИКЕА. Пазаруване от разстояние може да се прави само чрез сайта на ИКЕА.
Бързорастящият британски онлайн търговец на мебели Made.com пусна миналия месец нова услуга за интериорен дизайн срещу заплащане, при която се използва изкуствен интелект, за да се дават препоръки за продукти, и 3 Де (3D) технология, която да показва как ще изглежда обзаведената стая.
Новото приложение на ИКЕА ще бъде допълнение към решението на компанията да пробва по-малки магазини в централните градски части, в които се предлага по-малък асортимент. Такъв магазин бе открит в Париж по-рано този месец.
С помощта на приложението клиентите ще могат, след като насочат телефона си към стол например, да видят какви други цветове предлага компанията, да видят стола в дадена стая или до подобни продукти.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Швейцария: За петък са планирани преговори между Иран и САЩ
Свят |Проучване: По-малко от една трета от служителите в световен мащаб смятат, че работата им е сигурна
Бизнес |Стою Стоев: Има риск изборът на Висшия съдебен съвет да остане под политическо влияние
Политика |Тим Кук: Apple ще повиши цените на новите си продукти поради недостиг на чипове памет
Технологии |Бундесверът ще брани "всяка педя" земя от НАТО, заяви Германия
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Свят |Може ли мързелът да бъде суперсила?
Техники за успех |Президентите на САЩ и Иран подписаха споразумение за прекратяване на близкоизточната война
Свят |Астероид между Марс и Юпитер е кръстен на световния номер едно в тениса Яник Синер
Свят |Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Тим Кук: Apple ще повиши цените на новите си продукти поради недостиг на чипове памет
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.