Първата интерактивна карта на българската индустрия вече е онлайн

Първата интерактивна карта на българската индустрия вече е онлайн

Първата интерактивна карта на българската индустрия вече е достъпна онлайн. Проектът е разработен от Министерство на икономиката и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, в партньорство с Българската работодателска асоциация „Иновативни технологии“.

Картата съдържа информация за всеки производител в 14 икономически сектора: автомобилна индустрия, IT, аутсорсинг, енергийна, машинна, мехатроника, хранително-вкусова, козметична, текстилна, морска, мебелна, биотехнологии, възобновяеми енергийни източници и образование. Данните могат да се видят на сайта https://www.bgindustrymap.com/bg

"Проектът ще бъде полезен както за българските компании, така и чуждите инвеститори", отбеляза министърът на икономиката Лъчезар Борисов при представянето на проекта и подчерта, че той идва като продължение на една стара идея за създаване на икономическа карта на българския бизнес. 

Картата е интерактивна, но има и версия за печат. Проектът може да бъде надграждан във времето. Идеята е той да дава възможност за по-лесно и достъпно боравене с данните и филтриране по район, брой заети и финансов резултат. 

Проектът е във връзка и с изпълнението на Националната стратегия за насърчаване на малките и средни предприятия 2014-2020 г. и на Иновационната стратегия за интелигентна специализация, за които е необходимо адекватно картографиране на българската икономика по региони, по сектори и по фирми. 

[[{"fid":"360263","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":1676,"width":3000,"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Доларът пренебрегва предизвиканите от Тръмп трусове, фокусът е върху действията на Фед
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват
Една малка промяна, която ще ви помогне със спазването на новогодишните обещания
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ