Издателят на "Дейли мирър" и "Дейли експрес" закрива 550 работни места

Издателят на Дейли мирър и Дейли експрес закрива 550 работни места

Британската медийна група Рийч (Reach), собственик на таблоидите "Дейли мирър" и "Дейли експрес", планира да съкрати персонала си с 12% или около 550 работни места. Причината е предизвиканата от пандемията криза, довела до сериозен спад в рекламните приходи - основен източник на финансиране на медиите, предадоха Франс прес и Ройтерс. Стремежът на Reach е да спести годишни разходи от 35 милиона паунда.

"Структурните промени в медийния сектор се ускориха по време на пандемията и това доведе до засилено приемане на нашите дигитални продукти. Въпреки това, поради намаления обем на реклама, не наблюдаваме съизмерими увеличения на цифровите приходи", казва в изявление главният изпълнителен директор на Reach Джим Мълън.

Компанията, която притежава и редица регионални вестници във Великобритания, заяви, че преструктурирането ще струва на групата 20 милиона паунда.

„Редакцията ще премине към по-централизирана структура, обединяваща национални и регионални екипи в печатни и цифрови технологии, за да се увеличи значително ефективността и да се премахне дублирането, като същевременно се поддържа силната редакторска идентичност на нашите новинарски марки", заявиха от Reach.

Компанията също ще има "по-опростена структура на управление", се казва в изявлението. Приходите на Reach са спаднали с 27,5% през второто тримесечие, „повлияни от намалението на тиража и рекламата“.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Може ли Венецуела на отговори на евентуална американска атака?
Токсичните хора, които спъват развитието ви в работата
Референдум: Швейцария отхвърли идеята жените да преминават военна служба
На днешната дата, 1 декември. Рождениците днес
Партньорите на OpenAI са натрупали дълг от близо 100 млрд. долара, за да финансират амбициите на стартъпа
Норвегия и Украйна планират съвместно производство на дронове