Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Китай започна да се запасява с нефт и газ
Китай е увеличил вноса на петрол с 10,6% от януари до октомври тази година, сравнено със същия период на 2019 г., а вносът на газ - с 4,7%, според статистически данни, публикувани от митническата администрация на КНР, съобщава РИА Новости.
Китай започна да увеличава запасите си от нефт и газ на фона на рязък срив в цените на енергията като въпреки увеличените количества, разходите за двете стратегически суровини са 150,17 милиарда долара, което е с 24,5 процента по-малко от преди година. В същото време страната е намалила с 8,6% дела на изкупуваните въглища.
По-рано стана известно, че КНР може рязко да намали вноса на газ през следващите години. China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) увеличи предишната оценка на запасите във Fuling до 792,6 милиарда кубически метра.
От януари до септември тази година китайската икономика нарасна с 0,7 процента. Международният валутен фонд (МВФ) отбеляза, че Китай ще бъде единствената от най-големите икономики в света, която ще покаже растеж в края на 2020 г.
|
|
5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Мениджърът на националите на Англия повика за Световното вратар без нито един мач във Висшата лига
Спорт |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Шофирането на суперавтомобил не е толкова яко, колкото изглежда
Автомобили |Цитат на деня
Цитат на деня |Южна Корея чака милиарди от концерт на поп групатата BTS
Икономика |"Франс прес" осведомява света за находчивостта на българските измамници
България | Advertorial |Dacia пусна онлайн конфигуратор
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.