Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|LinkedIn съкращава 6% от персонала си
Социалната мрежа за професионални контакти LinkedIn съкрати 960 работни места, или 6% от персонала си в световен мащаб, тъй като пандемията от коронавирус е оказала трайно въздействие върху търсенето на продукти за набор на персонал, предава Ройтерс.
Базираната в Калифорния мрежа, която е собственост на Microsoft, помага на работодателите да преценят дали един кандидат е подходящ за позицията, която предлагат, като същевременно с това предоставя възможност на търсещите работа да намерят следващото си работно място и да се запознаят по-добре с неговата фирмената култура и специфики.
Съкращение ще има в отделите за продажба и за наемане на служителите. Глaвният изпълнитeлeн диpeĸтop на LinkedIn Райън Рослански съобщи, че компанията ще осигури поне 10-седмично обезщетение на освободените служители, както и здpaвнo ocигypявaнe зa eднa гoдинa зa американските работници.
„Искам да ви уверя, че това са единствените съкращения, които планираме“, заяви Рослански в съобщение до служителите. Той добави, че засегнатите служители, които все още не са информирани за решението на компанията, ще могат да запазят предоставените им от фирмата мобилни телефони, лаптопи и друго наскоро придобито оборудване, което да им помогне да работят от вкъщи в предходния период до намирането на нова работа.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Bloomberg: Airbus предупреждава клиентите си за забавяне на доставките с няколко месеца
Компании |Financial Times: Европейските шофьори намаляват покупките на гориво поради ръста на цените
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.