Lufthansa инвестира 1,5 милиарда евро в Air Berlin

Икономика

Главният изпълнителен директор на Lufthansa Карстен Шпор заяви днес, че авиокомпанията му ще купи големи части от фалиралия конкурентен превозвач Air Berlin с планове да инвестира 1,5 милиарда евро в придобиването, предаде ДПА.

Шпор уточни, че двете компании ще подпишат договора по-късно днес в Берлин.

"Днес е голям ден, който след няколко часа ще подпечатаме с подпис", каза по-рано директорът на най-голямата германска авиокомпания.

Твърди се, че Lufthansa ще придобие 81 самолета от Air Berlin за основната си марка и за нискотарифния си филиал Eurowings. Air Berlin обяви, че Lufthansa ще плати 210 милиона евро за активите му, което ще му позволи да върне на федералното правителство кредит от 150 милиона евро. Благодарение на този заем превозвачът не спря да лети, припомня Асошиейтед прес.

През август се наложи Air Berlin да започне процедура по фалит, след като най-големият акционер, Etihad, спря финансовата си подкрепа заради дългогодишните загуби на компанията. Авиопревозвачът има общо 144 самолета и 8500 служители.

По материали на БТА

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-подценяваната човешка способност
От бира до спортни екипи, това са компаниите, чиито акции ще скочат най-много заради Световното по футбол според Goldman
Стражите на Ислямската революция заплашиха с убийство израелския премиер Бенямин Нетаняху
На днешната дата, 16 март. Рождениците днес
Защо любимите ви знаменитости продават гласовете си на тази компания за изкуствен интелект?
Гюров за Съвета за мир: В понеделник внасяме жалба в Конституционния съд
Канада и скандинавските държави ще си сътрудничат в областта на военнопромишленото производство
Как да надскочите собствената си гледна точка и да откриете истината