McDonald’s и KFC стават партньори с производител на месо на растителна основа

McDonald’s и KFC стават партньори с производител на месо на растителна основа

Американската стартъп компания Beyond Meat, която произвежда стекове и наденица на растителна основа, обяви, че е подписала партньорства с гигантите в бързото хранене McDonald's и Yum! Brands, предаде Франс прес.

Тези партньорства са определени като стратегически и ще продължат три години с McDonald’s и повече с корпорацията Yum! Brands, която обединява марките KFC, Pizza Hut и Taco Bell, се посочва в две отделни комюникета, предава БТА.

Beyond Meat ще е основният доставчик на стека, който се съдържа в McPlant - хамбургера на растителна основа, който в момента се тества в ресторантите McDonald’s по цял свят.

Двете групи, които си сътудничат от 2019 година, възнамеряват да проучат и разработят съвместно и други ястия и продукти като например пилешко, свинско и яйца на растителна основа, допълват те.

Целта е да се даде възможност на McDonald’s да предложи широка гама от растителни продукти.

Yum! Brands първа представи заместител на пилешкото месо на растителна основа чрез веригата KFC през 2019 година в САЩ благодарение на сътрудничество с Beyond Meat. Тази инициатива бе последвана от оферта за пици, чрез Pizza Hut, с наденички на растителна основа, доставени от стартъп компанията.

Финансовите параметри на двете споразумения не са оповестени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 23 ноември. Имен ден празнуват Александър, Александра, Сашо
Болсонаро е арестуван, след като разтопил с поялник електронната си гривна
Япония прегръща мрачната страна на капитализма, оставяйки зомби компаниите да фалират въпреки традициите
Пореден протест срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в София
Тръмп: Предложеният план за мир в Украйна не е окончателен
Reuters: Вашингтон предупреждава Киев със спиране на оръжия и данните от разузнаването /ОБЗОР/
Срещата на Г-20 в Йоханесбург започна, но със знакови отсъствия
Световните цени на кафето спаднаха рязко, след като бяха отменени митата за Бразилия