Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|На 82 години Лучано Бенетон се завръща да спасява компанията

82-годишният Лучано Бенетон, един от основателите на едноименната италианска компания за облекло, обяви днес, че се завръща във фирмата, за да я изправи на крака, предаде Франс прес.
"През 2008 година оставих компанията с активи 155 милиона евро и я поемам с пасив от 81 милиона евро през 2016 година. Тази година ще бъде по-лошо. За мен това е непоносима болка", каза Лучано Бенетон в дълго интервю пред вестник "Република".
"Точно затова отново се връщам", отбеляза той.
"Докато други ни имитират, United Colors of Benetton губи цветовете си. Сами се провалихме. Магазините, които бяха пълни със светлина, станаха мрачни и тъжни. Затворихме в Южна Америка и в САЩ", каза Лучано Бенетон.
Той е на мнение, че най-голямата грешка е спирането на производството на пуловери и го сравнява със спирането на водата в акведукт.
"Управлението бе съмнително, но не в смисъл престъпно. Балансът е на червено, а грешките са неразбираеми", коментира Бенетон.
След Лучано Бенетон компанията е управлявана от сина му Алесандро, а след това от мениджъри извън семейството.
Броят на служителите в компанията е намален от 9766 през 2008 година на 7328 днес. На въпрос на изданието има ли застрашени работни места Лучано Бенетон отговаря, че "ще дадем шанс на всички, но трябва да направим по-лека компанията."
Източник: БТА
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Социалният министър: Възрастта за пенсиониране не трябва да се увеличава
Политика |Луис де Гиндос: ЕЦБ подкрепя по-малко банкови буфери и по-прости правила за малките кредитори
Финанси |Nike отчита изненадващ ръст на приходите на фона на усилията за преструктуриране
Компании |САЩ и Франция ще проведат военна мисия за противодействие на Китай в космоса
Свят |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.