Нов издател връща Forbes на пазара у нас от септември

Нов издател връща Forbes на пазара у нас от септември

Нова издателска компания под името „Българска бизнес медия“ ще започне да издава отново бг версия на Forbes в България от септември тази година. Завръщането на изданието, което спря да излиза в началото на тази година, бе обявено от компанията-майка в официално съобщение до медиите.

Начело на българското издателство е Йордан Матеев, бивш главен редактор на Форбс България. Той оглави изданието при стъпването му у нас през 2011 година, като издател по това време беше гръцката група "Атика Медия България", която впоследствие стана Attica Eva. Впоследствие напусна, но Attica Eva продължи да издава списанието в България до началото на тази година, когато стана ясно, че американската централа е решила да отдаде лиценза на друг местен издател.

Новата издателска компания е собственост на „Фондацията за насърчаване на предприемачеството“, основана от Йордан Матеев и подкрепяна от успешни български предприемачи, гласи още официалното съобщение. Неофициално вървят информации, че зад проекта стоят други двама издатели и бизнесмени в лицето на Огнян Донев и Сашо Дончев, спряга се и името на Ивайло Пенчев, но това не е потвърдено.

Списанието ще има месечен тираж 14 хил. броя, а издателите дават заявка да бъде политически независимо и да отговаря на най-високите професионални и етични стандарти, с които Forbes са известни. Редакционното съдържание ще е фокусирано там, където е силата на Forbes - към класациите на най-богатите и на най-влиятелните хора, „30 под 30“ и други, както и към провокативни коментари и вдъхновяващи бизнес истории за успешни, влиятелни, подривни и иновативни предприемачи, инвеститори и водещи мениджъри. Над 70% от съдържанието ще бъде местно.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество