Основателят на компанията зад TikTok се оттегля от поста главен изпълнителен директор

Основателят на компанията зад TikTok се оттегля от поста главен изпълнителен директор

Основателят на ByteDance Джан Имин ще се оттегли от поста си на главен изпълнителен директор в компанията, която стои зад популярната социална мрежа TikTok, до края на годината, предаде Си Ен Би Си, позовавайки се на официално съобщение на фирмата.

Той ще бъде заменен от Лян Жубо, който в момента е ръководител на отдела за за човешките ресурси в компанията.

„Има много неща, които трябва да подобрим, като смятам че някой друг ще се справи по-добре с постигането на напредък в области като ежедневния мениджмънт. Истината е, че аз не разполагам с някои умения и навици, които са нужни на перфектния мениджър“, коментира Джан Имин, който основава ByteDance в китайската столица Пекин през 2012 г.

Той казва, че оттеглянето от поста на главен изпълнителен директор ще му позволи „да съсредоточи вниманието си върху дългосрочната стратегия, корпоративната култура и социалната отговорност”. Джан няма да напусне компанията, а ще стане неин председател.

„Повече ме интересуват анализът на организационните и пазарни принципи и използването на тези теории за по-нататъшното намаляване на управленската работа, а не практическото управление на хора. Освен това, аз не съм много социален човек и предпочитам дейностите, които мога да върша насаме, като например да чета, слушам музика, сърфирам в интернет и да мечтая за различни възможности“, добави шефът на  ByteDance.

От компанията поясниха, че Джан и Лян ще работят „рамо до рамо през следващите 6 месеца, за да осигурят възможно най-плавния преход в управлението“.

Блумбърг оценява богатството на 38-годишният Джан на 44,5 млрд. долара.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?