Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Пазарната капитализация на Apple и Microsoft превиши рекордните 1,5 трилиона долара
Пазарната капитализация на американския технологичен концерн Apple вчера е превишила рекордните 1,5 трилиона долара. Това съобщи електронното издание AppleInsider, специализирано в новини за концерна, предаде ТАСС.
По данни на интернет портала в края на борсовата търговия на 10 юни пазарната капитализация на Apple е достигнала 1,53 трлн. долара. За търговския ден акциите на компанията са поскъпнали с 2 на сто до 352 долара за акция. Макар по-рано тази година котировките на Apple да се понижиха на фона на пандемията от коронавирус, през май компанията успя да се върне на предкризисните равнища, отбелязва изданието.
Анализатори очакват Apple да бъде първата американска компания с капитализация над 2 трлн. долара. През август 2018 г. тя бе първата, която премина прага от 1 трлн. долара, припомня БТА.
Същевременно над 1,5 трлн. долара вече е и пазарната капитализация на софтуерния гигант Microsoft, информира американското издание Barron's.
Според изданието Microsoft е постигнала този резултат благодарение на търсенето на софтуера му на фона на развитието на облачните технологии и масовото преминаване към дистанционен режим на работа.
Рекордни резултати във вчерашната сесия на Уолстрийт са отбелязали още две американски корпорации – Amazon с постигане на пазарна капитализация от 1,3 трлн. долара и Google, който е преминал 1 трлн. долара за първи път от февруари, допълва Barron's.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |Кометата Джонсън се приближава до Земята
Вселена | Advertorial |Съществуват 5 стадия на любовта. Но повечето хора не преминават през третия
Маркетинг | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.