Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Пазарната оценка на Reddit надмина 10 млрд. долара след нов кръг на финансиране
Социалната мрежа Reddit ще набере до 700 млн. долара в рамките на кръг на финансиране, воден от Fidelity Management, предаде Ройтерс. Това финансиране ще донесе на компанията пазарна оценка от над 10 млрд. долара.
Компанията заяви, че вече е набрала 410 млн. долара от Fidelity при втория си кръг на финансиране от началото на годината, когато инвеститори на дребно използваха нейния форум WallStreetBets, за да координират атаката си срещу големите хедж фондовете. Купувачите на късо бяха заложили на поевтиняване на акциите на компании като GameStop и AMC, но чрез подкрепата на инвеститорите на дребно те всъщност поскъпнаха, което принуди хедж фондовете да се откажат от късите си позиции.
По време на GameStop манията стойността на Reddit се удвои до пазарната си оценка до 6 млрд. долара, след като през февруари 2019 г. бе оценявана на 3 млрд. долара.
Компанията бе създадена през 2005 г. от настоящият и главен изпълнителен директор Стив Хъфман, редприемача Алексис Оханиън и интернет активиста Арън Шварц.
Въпреки че Reddit е добрe познато интернет име от години, компанията изоставаше от другите социални мрежи в развитието на бизнеса си. Дори новата оценка от 10 млрд. долара бледнее в сравнение с 52-та млрд. долара на Twitter и пазарната оценка от 1 трлн. долара на Facebook- две социални мрежи, основани в горе долу същия времеви период.
Към януари 2021 г. имаше над 52 млн. дневни активни потребители и над 100 хил. виртуални общности. Към юни Facebook имаше близо 2 млрд. дневни активни юни, а Twitter можеше да се похвали с 206 млн. дневни потребители.
През второто тримесечие Reddit за първи път отчете над 100 млн. долара рекламни приходи, което представлява почти трикратно увеличение спрямо същия период на предходната година.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Цитат на деня
Цитат на деня |Звезди, променени до неузнаваемост
Маркетинг |9 знака, че никога няма да станете богати
Техники за успех | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.