PPF обяви финала на сделката за медийния бизнес на собственика на bTV

Икономика

PPF Group обяви, че изцяло притежаваните от нея дъщерни дружества са завършили придобиването на медийния бизнес на Central European Media Enterprises Ltd на пет пазара в Централна и Източна Европа, гласи официално съобщение на групата, изпратено до медиите. С финализирането на сделката PPF вече притежава и пълен контрол върху операциите на CME в Чехия, Румъния, Словакия, Словения и България. С мрежата си от над 30 тв канала, сред които и българската телевизия bTV, СМЕ към момента достига до 45 милиона зрители

"Искаме да надградим върху успехите, които тези мрежи заемат на съответните си пазари като независими телевизионни оператори. Очакваме с нетърпение да създадем нови бизнес възможности между медийните операции и телекомуникационните услуги. Радваме се, че имаме толкова силна и лоялна аудитория и възнамеряваме да укрепим връзката с нашите зрители чрез съдържание и по-добро потребителско изживяване “, коментира Петр Келнер, мажоритарен акционер в PPF

От съобщението става ясно, че е определен нов главен изпълнителен директор на CME за България -  Любош Йетмар. Той има 20 години опит в радио и телевизия и очаква с нетърпение да работи с главния изпълнителен директор на bTV Флориан Скала. От PPF правят специално уточнение, че Йетмар не заменя Флориан Скала, а представлява СМЕ.

PPF разбира жизненоважната роля на независимите и обективни медии в днешното общество и ще продължи да се придържа към ценностите, които направиха новините на bTV много уважавани, посочват още от групата.

“bTV e добре управлявана компания с изключителен потребителски обхват и разпознаваемост на марката и очаквам с нетърпение да работя с мениджърския й екип. Мой приоритет е да продължа мисията на bTV чрез предоставяне на независими и обективни новини, както и висококачествено развлечение за нашите зрители,” заявява и Любош Йетмар, главен изпълнителен директор CME Bulgaria.

Французинът Дидие Щосел, управлявал допреди година и половина Нова тв пък поема ръководството на останалите 4 тв компании на СМЕ в Чехия, Словакия, Румъния и Словения, обявяват още от PPF Group.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кафенетата и магазините в Египет ще затварят по-рано заради скъпата енергия
Над 8 милиона американци протестираха срещу Доналд Тръмп
Иран заплаши да атакува американските университети в Близкия изток
Следващата стъпка на служебния кабинет – откриване на 15 000 работни места за младите хора и трайно безработните
Гюров: Членството ни в НАТО е най-сериозната гаранция за нашата национална сигурност и независимост
Българите масово пазаруват в Гърция, до 30% по-евтино излиза в южната ни съседка
Ползваме 5% отстъпка от данъка, ако подадем декларацията за доходите до 31 март
Времето: Облачно и дъждовно