SpaceX създаде дъщерно дружество в Индия

SpaceX създаде дъщерно дружество в Индия

SpaceX създаде дъщерно дружество в Индия

Подразделението Starlink на компанията на Илон Мъск SpaceX създаде дъщерно дружество в Индия с планове да започне да предоставя сателитни широколентови интернет услуги в страната от декември 2022 г., при условие че има разрешение от индийското правителство. Това съобщи вестник The Hindu, цитиран от ТАСС. 

„Радвам се да съобщя, че SpaceX вече има 100% дъщерно дружество в Индия. Тя беше учредена на 1 ноември 2021 г. Компанията се нарича Starlink Satellite Communications Private Limited (SSCPL). Вече можем да започнем да кандидатстваме за лицензи, да откриваме банкови сметки и др.“, цитира вестникът думите на регионалния директор на Starlink в Индия Санджай Бхаргава. 

Starlink е получил над 5000 предварителни поръчки от Индия, каза той. Компанията начислява депозит от $99 или 7350 рупии на клиент и твърди, че предоставя скорости на данни, вариращи от 50 до 150 мегабита в секунда по време на бета тестване. 

През октомври американските компании Starlink и Amazon предложиха да помогнат на Индия да изгради сателитна широколентова връзка. Те проведоха отделни разговори с индийското министерство на съобщенията и Министерството на Космоса, на които бяха обсъдени техните предложения за предоставяне на сателитни интернет услуги и въпросите за получаване на индийски лицензи за това. Според местни медии Starlink и Amazon са в надпреварата за изграждане на сателитна широколентова връзка в Индия. В него те ще трябва да се съревновават с британската компания OneWeb и нейния индийски партньор Bharti Group, начело с милиардера Сунил Митал. 

Amazon възнамерява да инвестира в изграждането на сателитни интернет услуги в Индия чрез своя проект Kuiper. Успешното му внедряване ще позволи на ръководителя на тази компания Джеф Безос да получи контрол над голяма част от индийската интернет търговия. 

Индийското правителство планира да ускори развитието на широколентов достъп в страната, използвайки сателити в ниска околоземна орбита, за да подобри комуникацията с отдалечени райони на страната. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ