Тръмп назова трима фаворити за шеф на Фед

Тръмп назова трима фаворити за шеф на Фед

Членът на съвета на Федералния резерв на САЩ Джероум Пауел, преподавателят по икономика от Станфордския университет Джон Тейлър и сегашната ръководителка на американската централна банка Джанет Йелън са основните претенденти за поста централен банкер на САЩ. Това съобщи американският президент Доналд Тръмп в интервю за телевизия "Фокс нюз", цитирано от ТАСС.

Повечето хора казват, че (кандидатите за поста) се свеждат до двама - Тейлър и Пауел. Срещнах се също и с Джанет Йелън, която харесвам много, посочва Тръмп.

Така че имам трима кандидати, а има още няколко. Бих казал, че ще взема решение много скоро, съобщи американският президент.

По-рано агенция Ройтерс, позовавайки се на свои източници, съобщи, че Тръмп се готви да обяви предпочитания от него кандидат за ръководител на Фед преди обиколката си в Азия, планирана за 3-14 ноември. Сред кандидатите за поста се споменават също бившият член на борда Кевин Уорш и икономическият съветник в Белия дом Гари Коун.

През 2014 година Йелън стана първата жена, оглавила УФР, но мандатът й изтича на 3 февруари догодина.

В интервюто си за "Фокс нюз" Тръмп изразява и увереност, че американската икономика може да нараства с над 1 процент годишно, което е повече от достатъчно.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Автентичността е най-силният актив на една марка
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Eвропейската космическа агенция откри четвъртата си антена за сигнали от далечния космос
Министерството на туризма превръща България в домакин на световен винен туристически форум
Зафиров: До вторник всички министерства са длъжни да докладват готовността си за реакция при бедствия и аварии
Най-недооценяваното умение на успешните хора