Тръмп отложил въвеждането на нови санкции срещу Русия

Икономика

Американският президент Доналд Тръмп отложи въвеждането на нови санкции срещу Русия и изглежда не иска да ги одобри, освен ако Москва не се занимава с кибератаки и провокации, заяви висш представител на федералното правителство, цитиран от „Фигаро“.

Посланичката на САЩ в ООН Ники Хейли обяви в неделя, че администрацията подготвя нова серия мерки срещу Русия заради подкрепата й за режима на Башар Асад в Сирия.

Дипломатката заяви в интервю за телевизия CBS, че очаква новите санкции да бъдат обявени след понеделник от финансовия министър Стивън Мнучин.  Санкциите ще са насочени срещу руски компании, за които се смята, че с свързани със сирийския химически арсенал.

Този път посланичката отиде твърде далеч, заяви пред Ройтерс висш представител на администрацията. Той потвърди информацията за отлагането на санкциите, разпространена първо от „Вашингтон пост“. Доналд Тръмп се опасявал, че новите санкции, въведени веднага след удара на САЩ, Великобритания и Франция в Сирия, могат да затруднят инициативата му за преговори с Владимир Путин за ислямския екстремизъм, регламентите за интернет и други теми.

Американският президент продължава да смята, че може да преговаря с руския си колега, но ако се увеличават декларациите и негативни жестове, това ще създаде проблем в преговорите, казва анонимният източник.

От офиса на Ники Хейли няма коментар.

Тръмп все още иска да се срещне с Путин и смята, че за света ще е по-добре, ако Москва и Вашингтон имат добри отношения, но това зависи от действията на Русия, предаде ТАСС, като цитира говорителката на Белия дом Сара Сандърс.

С действията си ние дадохме ясно да се разбере какво очакваме. И се надяваме, че те (руснаците) ще променят поведението си, обобщи тя. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Талисманите-говорители на M&M's се обличат като супергерои на Marvel
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци
Кристалина Георгиева към европейските лидери: Стегнете се!
Цитат на деня
Проучване на PwC: Изпълнителните директори не са оптимисти за приходите на техните компании
Renault ще си партнира с френска отбранителна компания за производство на дронове за Украйна