Uber пуска резервации за пътувания в Индия през WhatsApp

Uber пуска резервации за пътувания в Индия през WhatsApp

Uber иска да направи запазването на пътуване в Индия толкова лесно, колкото изпращане на съобщение в WhatsApp. Базираната в Сан Франциско компания си партнира с Meta за лансирането на възможност за резервация на пътуване чрез приложението за комуникация, става ясно от съвместно изявление.

Интеграцията е първа по рода си за Uber и ще позволи на хората да запазват пътуване, без да се налага да теглят софтуера на компанията. От регистрацията на потребител до получаването на разписка, всичко ще се управлява чрез WhatsApp, пише CNN.

Услугата ще бъде въведена първо в град Лъкнау и постепенно обхватът ѝ ще се разширява. „Искаме да направим възможно най-лесно за всички индийци да предприемат пътуване с Uber“, коментира Нандини Махешвари, старши директор бизнес развитие в Uber за Азиатско-тихоокеанския регион.

Индия е най-големият пазар за WhatsApp, където приложението има близо половин милиард потребители.

Водачите, които резервират чрез платформата, ще имат достъп до същите функции за безопасност и застрахователни защити. Някои от функциите включват възможността за анонимен разговор с водача чрез прикрит номер и получаване на достъп до регистрационния номер на колата по време на резервацията.

Към момента новата услуга е достъпна само на английски език, но предстои добавяне и на индийските.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
Как да се отървете от токсичния позитивизъм на работното място?
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей