Volkswagen плаща още 4,3 млрд. долара на САЩ за „Дизелгейт“

Икономика

Volkswagen се съгласи да изплати на американските власти 4,3 млрд. долара, за да приключи „Дизелгейт“. Германският концерн ще признае освен това, че е нарушил няколко американски закона.

Представители на автомобилния производител съобщиха, че са на финалната права в преговорите за споразумение с американското министерство на правосъдието и данъчните власти.

Очаква се сделката да бъде одобрена от директорите и надзорния съвет на компанията в близките дни.

Според споразумението Volkswagen ще плати наказателни и административни глоби на обща стойност 4,3 млрд. и ще назначи независим орган за надзор на работата й през следващите 3 години.

Заедно с тези глоби разходите на концерна по скандала „Дизелгейт“ ще надхвърлят 19, 2 млрд. долара. Volkswagen вече се договори с агенцията за защита на околната среда и със собствениците на автомобили да изплати 15 млрд. долара обезщетения.

Скандалът избухна през септември 2015 г., след като властите в САЩ обвиниха концерна за подправяне на данните за газовите емисии на колите с дизелови двигатели.

Миналата година САЩ задължиха Volkswagen да изтегли близо 500 000 коли, продадени на американския пазар от 2009 до 2015 г. Междувременно започна разследване и в други страни. По данни на компанията манипулираният софтуер засяга 11 млн. автомобила с дизелови двигатели, продадени по цял свят.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 2 август. Рождениците днес
Проблемът, който повечето компании за електронна търговия не осъзнават
Новите AI регулации в ЕС влизат в сила от 2 август. Какво трябва да знаем?
Стратегии, които ще ви помогнат да се отървете от досаден разговор
Тестът с вестник на Уорън Бъфет, който може да спаси мениджърите от фатална грешка
Наследниците на Берлускони разпродават огромната му колекция от картини
Милиони безработни и криза за таланти - защо работодателите не намират хора, а много млади висшисти трудно започват кариерата си?
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността