Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Юнайтед Груп навлиза и в Гърция

Собственикът на VIVACOM, Юнайтед Груп, който наскоро придоби и Нова Броудкастинг Груп, навлиза и в Гърция. Компанията обяви днес, че е приключено задължителното търгово предлагане за акциите на гръцкия доставчик на телекомуникации и платена телевизия Forthnet S.A. С това United Group вече притежава 96,83% от обикновените акции от капитала на компанията.
Сделката в Гърция беше анонсирана през юни миналата годин, когато Юнайтед Груп, чийто мажоритарен собственик е международната инвестиционен фонд BC Partners анонсира, че е сключено споразумение за придобиването на първоначален дял от около 36% във Forthnet. След това Юнайтед Груп инициира задължителното търгово предлагане за акциите на Forthnet след като покриха минималните изисквания за търгово предлагане съгласно гръцкото законодателство.
В съответствие с действащите разпоредби, Юнайтед Груп възнамерява да започне изкупуването на останалите акции във Forthnet, което се очаква да приключи през май 2021 г.
Навлизането на United Group на гръцкия пазар е важна стъпка в стратегията ѝ за растеж в Европа, с която да затвърди позицията на лидер в индустрията, действащ в осем държави от региона.
Forthnet е доставчик на услуги за домашни развлечения и комуникации в Гърция, с приблизително 1000 служители и близо 1,4 милиона уникални услуги (RGUs). Forthnet предлага на своите клиенти повече от 60 канала пряко в дома (DTH) през бранда „Nova”.
United Group има приблизително 11 милиона клиенти и повече от 12 500 служители. Медийното й подразделение United Media управлява 45 канала и произвежда десетки хиляди часове оригинално съдържание всяка година, което я прави и една от най-големите и важни продуцентски къщи в Югоизточна Европа.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.